książki

Wrześniowa polecajka – książki dla dzieci #wrzesień

Po wakacyjnej przerwie wracamy z książkowymi polecajkami. Książek jak zawsze nazbierało się nam sporo, a patrząc na pogodę za oknem przydadzą się jak  coraz dłuższe wieczory. Mam wrażenie, że książki dla dzieci mi się nigdy nie znudzą, choć widzę, jak bardzo zmienia się nasz zestaw.

W wakacje, korzystając z wyjazdu dzieci zrobiłam porządek w ich biblioteczce, przygotowałam półki na kolejne nowości usuwając tym samym większość książeczek dla maluchów. Wanda już przywykła do słuchania „trudniejszych” opowieści, dla starszych dzieci i spokojnie mogę gromadzić kolejne egzemplarze 🙂

instagram projekt rodzina

Liczę, że wrzesień jeszcze się ogarnie i nie będzie nam serwował ciągłego deszczu i tym samym jeszcze będziemy śmigać do wieczora w ogrodzie. A z drugiej strony, po wiośnie i lecie spędzonym na wszelkich outdoorowych aktywnościach trochę już tęsknię za kocykiem, herbatką i książką.

Wrześniowa polecajka to książki dla dzieci, które spodobały nam się najbardziej w te wakacje.

Miś Fantazy (wydawnictwo Cogito)

Miś Fantazy to bohater z mojego dzieciństwa. Fantazy wraz z przyjaciółmi mieszkają na wyspie, w Krainie Wiecznego Słońca nad Oceanem Marzeń.

Miś Fantazy jest bohaterem filmów animowanych w Polsce. Na zakup praw zdecydowało się blisko 60 telewizji światowych. Przygody Misia Fantazego zawiera kilka nowych baśni i ponad 30 nowych ilustracji. Jest to kompletne wydanie baśni o niebieskim Misiu.

Do kupienia tutaj – Miś Fantazy

Ocieplenie klimatu (wydawnictwo Babaryba)

To kolejna książka od wydawnictwa Babaryba dotycząca ochrony środowiska. Obok Plastik fantastik” i Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” to kolejna fantastyczna i szalenie pozycja dla dzieci. W przystępny, zrozumiały i ciekawy sposób tłumaczy czym jest ocieplenie klimatu, czy zagraża ono życiu na Ziemi, czy zdążymy uchronić Ziemię przed klimatyczną katastrofą i czy dzieci mogą coś z tym zrobić?

Do kupienia tutaj – Ocieplenie klimatu

Zosia z ulicy Kociej (wydawnictwo Nasza Księgarnia)

„Zosia z ulicy Kociej” to dwunasta (już!) część serii opowieść o rezolutnej Zosi i jej rodzinie. Jest ciekawie i zabawnie. Duża i wyraźna czcionka, rysunki na każdej stronie powodują, że wygodnie się ją czyta (idealna do szlifowania czytania).

Do kupienia tutaj – Zosia z ulicy Kociej

 

Detektywi z Tajemniczej 5 (Wydawnictwo Nasza Księgarnia)

„Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka ducha Chopina.” – Podczas wycieczki do Żelazowej Woli okazuje się, że w zagadkowych okolicznościach dochodzi do zaginięcia rękopisu Chopina a podejrzanym jest … duch Chopina.

Duża, wyraźna czcionka, rysunki na każdej stronie – idealne do szlifowania czytania.

Marta Guzowska – autorka powieści kryminalnych dla dorosłych – stworzyła tą serię na życzenie swoich dzieci. Seria o śledztwach Anki i Piotrka to połączenie przygodowej fabuły z elementami wiedzy o nauce i sztuce w interaktywnej formie (każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek).

Do kupienia tutaj – Detektywi z Tajemniczej 5

Małe Licho i lato z diabłem (wydawnictwo Wilga)

Małe Licho i lato z diabłem to kolejna już część serii o małym Bożku i jego Aniele Stróżu uczulonym na pierze 🙂 Pierwsza część „Małe Licho i tajemnica Niebożątka” skradła nasze serca. Tak samo stało się w przypadku kolejnej części.

Cytat z książki „Bo w życiu najważniejsze jest dobre serce, a nie liczba rogów na łeb kwadratowy” doskonale określa jaka jest ta książka – ważne i trafne przesłanie dla każdego, niezależnie od tego skąd pochodzi, w jakiej rodzinie żyje i jakich ma przyjaciół.

Duże litery ułatwiają czytanie początkującym czytelnikom.

Do kupienia tutaj – Małe Licho i lato z diabłem

 

Mam nadzieje, że spodobają Wam się moje propozycje i jak zawsze czekam na Wasze polecajki książkowe.

 

PS. Przyglądając się moim poleceniom mam wrażenie, że coraz częściej wybieramy już książki dla starszych dzieci. Wanda przyzwyczaiła się już do „poważniejszych” lektur a jednocześnie Wiktor coraz częściej samodzielnie chwyta za książki, które mu odpowiadają i samodzielnie czyta. To dla mnie światełko w tunelu i niesamowicie pokrzepiająca sytuacja.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x