To niesamowite, jak wiele książek dla dzieci jest wydawana każdego miesiąca! Jak to możliwe, że ludzie ich nie czytają? Za moich czasów 🙂 nie było takiego wyboru w niczym, napewno nie w książkach dla dzieci! Nasza biblioteka urosła już do niewyobrażalnych rozmiarów. Książki dla dzieci są wszędzie. Mam dla Was kilka nowości/ nie nowości z naszej dziecięcej biblioteki.
Jak zawsze, słowem wstępu 🙂 w moim zestawieniu polecam Wam książki zarówno dla trzylatki jak i pięcio i siedmiolatka. Są absolutnie różne. Mamy kilka nowości ale i kilka ulubionych starszych pozycji.
Zapraszam:)
MINECRAFT. KOLEKCJA PODRĘCZNIKÓW GRACZA (wydawnictwo Egmont)
Hit w naszym domu! Ponieważ Starszak jest wielkim fanem Minecraft, uległam prośbom i zakupiłam podręcznik gracza. Nie polecę Wam treści, bo jest ona dla mnie zdecydowanie niezrozumiała (jak i sama gra) jednak chłopakom bardzo się podoba, oglądają, przeglądają, Starszak próbuje czytać młodszemu bratu – idealna żeby przekonać Syna, że czytanie jest potrzebne, a umiejętność samodzielnego czytania to totalny sztos 🙂
PUCIO NA WAKACJACH (wydawnictwo Nasza Księgarnia)
Jesteśmy już sporo po wakacjach, ale to nie przeszkadza nam w czytaniu kolejnej części Pucia. Tym bardziej, że chłopaki cały czas korzystają z pomocy logopedy. Jak zawsze jest to przesympatyczna historia małego Pucia, który poznaje świat. Dzięki książce dzieciaki uczą się nowego słownictwa, poprawiają wymowę, ćwiczą język i buzię.
MOJE DWA KÓŁKA (wydawnictwo Tadam)
Nie dajmy się zwieść, że jest to historia nauki jazdy na rowerze! Gdy wczytamy się głębiej i zastanowimy chwilę, okaże się, że to historia o znaczniej większej wadze. Jest przyjaźń chłopca i stwora w fluorescencyjnej czapce. To opowieść o przyjaźni, o zabawie, ale i o drobnych sprzeczkach.
Fantastyczne rysunki – niby spokojne, szare, ale od czasu do czasu bardzo wyraźny fluorescencyjny pomarańcz przyciąga wzrok.
KSIĄDZ TWARDOWSKI DZIECIOM (wydawnictwo Nasza Księgarnia)
Z okazji setnej rocznicy urodzin najpogodniejszego polskiego poety i księdza ukazała się niezwykła antologia – wybór ze wszystkich książek Jana Twardowskiego dla najmłodszych czytelników. Ksiądz Twardowski bardzo lubił pisać dla dzieci. Robił to prostym ale jednocześnie bardzo obrazowym językiem. Opisywał ludzkie słabości nie oceniając i nie potępiając nikogo. Zbiór pięknych wierszy nie tylko dla dzieci. Nie jest to nowość na rynku, ale bardzo lubimy ten zbiór.
BALBINA I BAMBAK. PRALKA W LESIE (wydawnictwo Tadam)
Historia dziewczynki Balbiny i jej przyjaciół Bambiaków. Jest las, błoto, zabawy w tym błocie i szybkie pranie 🙂 Przyjemna historia, ciekawe rysunki, duże litery, dzięki którym Starszak może sięgać samodzielnie po książkę i próbować czytać. Idealna na wieczór.
MAŁE LICHO I TAJEMNICA NIEBOŻĄTKA (wydawnictwo Wilga)
Piękna historia chłopca i jego Anioła. Bożek ma właśnie rozpocząć szkołę, ale bardzo się tego boi. Co najważniejsze w opowieści – nie jest to zwykły chłopiec. Mieszka on bowiem z potworami. Opowieść fantastyczna, magiczna o inności, a może o tym, że normalność to pojęcie względne? Książka o przyjaźni, miłości, tolerancji, wrażliwości…
Duże litery! Idealna dla startujących czytelników 🙂
NAUKA LICZENIA (wydawnictwo Nasza Księgarnia)
W naszym domu wszystkie dzieci są na etapie nauki liczenia. Każde oczywiści na innym poziomie ale książka sprawdza się dla wszystkich. Lubię tą serię: Elementarz dla dzieci z dysleksją, Elementarz matematyczny. Nauka liczenia w bardzo przejrzysty i przyjemny sposób przybliżają dzieciom liczby, działania na liczbach ich abstrakcyjność. Bardzo polecam.
JAK TATA POKAZAŁ MI WSZECHŚWIAT (wydawnictwo Zakamarki)
To historia chłopca i jego taty, który pewnego dnia obiecuje synowie, że pokarze mu wszechświat. Nie ma tu jednak wypraw kosmicznych, rakiet, gwiazd i planet. Tak na prawdę, to bardzo przyziemna opowieść, ale jednocześnie szalenie ważna.
Dzieci mają w sobie taki specyficzny sposób patrzenia na świat. Nawet małe i na pozór nieważne rzeczy, sytuacje mogą stać się ważne i wyjątkowe w dziecięcych oczach. Piękna opowieść dla każdego.
„Widziałem ślimaka ze wszechświata, pełzającego po kamieniu. Widziałem źdźbło trawy kołysane wiatrem kosmosu.”
ROK NA TARGU (wydawnictwo Nasza Księgarnia)
Kolejna z serii „rok na/ w…” Jak zawsze piękne ilustracje, masa szczegółów, dużo humoru i świetne wydanie. Opowiadamy, poznajemy, ćwiczymy spostrzegawczość… Kto zna tą serię, temu nie trzeba zachęt. Dla tych co nie znają serii… czas nadrobić zaległości 🙂
PARZYZIÓŁKO (wydawnictwo Tadam)
Przepięknie ilustrowana książka o … ziołach. Jest opis roślin, ich zastosowanie, przepisy, sposób uprawy… Czegoś takiego jeszcze nie było. Absolutnie piękna pozycja.
FILIP, LIS I MAGIA SŁÓW (Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci)
To wyjątkowa książka. Jest to czwarty tom z serii przygód zajączka Filipa. Pełne ciepła opowieści o przyjaźni, poświęceniu i wierności, przepełnione szacunkiem do świata i miłością do przyrody. Oprócz wartościowych historii, które łatwo można przełożyć na domowe sytuacje, autorka zadbała dodatkowo o rodziców. Na końcu książki zamieszczono „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli”, gdzie autorka podpowiada, w jaki sposób wykorzystując przygody bohaterów, przekazać dzieciom ważne zasady i wartości. Co więcej, dla dzieci i rodziców znajdziemy pomysł na teatrzyk i wycinanki zwierzaków dzięki czemu możemy wymyślać własne przygody.
Autorką książki jest dr Elżbieta Zubrzycka – wykładała psychologię na Uniwersytecie Gdańskim i pracowała terapeutycznie z dziećmi. Napisała 6 książek dla dorosłych i ponad 30 dla dzieci.
PS Zawarte w tym wpisie linki kierują Cię do Ceneo (porównywarki cen), który jeśli dokonasz zakupu, wypłaci mi drobną prowizję. Nie wpływa to na cenę produktu. Robię to, gdyż sama korzystam z Ceneo aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę na rynku i myślę, że i jest to wygodne i fajne rozwiązanie. Dokonując zakupu z podanych linków, dajesz mi znać, że moja rekomendacja jest dla Ciebie przydatna.