wychowuj nie wariuj

Wyjątkowy Dzień Matki nawet podczas kwarantanny

Tegoroczny Dzień Matki będzie wyglądał trochę … no cóż, inaczej. Nie mamy możliwości, aby w tym roku świętować w restauracji, kawiarni. Nie możemy pójść razem do kina ani nawet na plac zabaw w plenerze. Ale… wciąż możesz wiele zrobić, aby ten dzień był wyjątkowy, aby Twoja Mama poczuła sie wyjątkowo, aby Twoje dzieci wiedziały, że to dla Ciebie ważne i UWAGA! aby Twoje żona/ partnerka, matka Twoich dzieci poczuła się doceniona jako Mama! Podrzucam kilka pomysłów, na wyjątkowy Dzień Matki nawet podczas kwarantanny.

instagram projekt rodzina

Wyjątkowy Dzień Matki podczas kwarantanny

Zanim zaczniesz planować Dzień Matki 2020, odpowiedz sobie na pytanie, co sprawia, że ​​Mama w Twoim życiu czuje się kochana. Niektóre matki chcą być rozpieszczane, inne lubią czas tylko dla siebie, jeszcze inne uwielbiają wypoczywać aktywnie. Jeśli nie jesteś pewna, co sprawi, że mama poczuje się kochana, zaopiekowana, doceniona zapytaj ją! A jeśli Twoje dzieci są za małe żeby coś ogarnąć – pokarz ten artykuł ich ojcu – niech ogarnie temat 🙂

 

Spokój, relaks, odpoczynek

Jednym z najcenniejszych prezentów, jaki możesz dać każdej mamie jest czas! Niezależnie od tego, czy jest to czas tylko dla mamy, czy wspólny czas na podtrzymanie ważnych relacji. Czy brakuje jej czasu na książkę, którą lubi? Czy uwielbia chodzić na spacery albo ćwiczyć? Może po prostu potrzebuje chwili, żeby się zanurzyć w wannie. Zrób przestrzeń na wszystko, co pomoże jej się zrelaksować.

Może to być trudne, szczególnie jeśli masz małe dzieci, ale rób, co możesz, nawet jeśli jesteś w stanie wygospodarować tylko godzinę. Tato, możesz zabrać dzieci na zewnątrz lub kazać im zostać w jednym pokoju w domu, aby mama miała trochę czasu dla siebie.

A może rodzice nie pamiętają już kiedy byli na randce?  Starsze dzieci mogą przygotować elegancki posiłek dla rodziców.

Zastanów się również, co mama chciałaby zrobić razem jako rodzina? Zaplanuj coś wyjątkowego, niezależnie czy będzie to oglądanie filmu, wspólna wycieczka rowerowa, czy gra. Możesz nawet umówić niespodziewane połączenie Zoom z dalszą rodziną.

Obowiązki domowe 

Nawet jeśli mama dostanie czas dla siebie prawdopodobne, że nie poczuje się wypoczęta, jeśli w domu jest bałagan lub jeśli będzie musiała zająć się posiłkami. Posprzątaj dom, aby choć raz w roku nie musiała o tym myśleć. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, po posprzątaniu domu udekoruj go dla niej!

Robienie śniadań do łóżka dla mamy to dobra opcja, szczególnie jeśli nie będzie musiała ogarniać kuchni po takim śniadaniu. Ponieważ w tym roku nie możecie wyjść do restauracji, możesz zamówić posiłek, aby mama nie musiała gotować. A jeśli jest to zbyt drogie, zrób dla niej posiłek i poproś dzieci o pomoc, jeśli możesz. Jednym ze sposobów na uczynienie posiłku bardziej wyjątkowym jest np.piknik na świeżym powietrzu.

Cokolwiek robisz, nie pozwól jej zmywać naczyń! Wiele mam jest tak przyzwyczajonych do utrzymywania porządku w domu, że automatycznie sprzątają bez słowa, nawet w Dzień Matki.

Pomyśl także o innych obowiązkach, którymi mama zwykle zajmuje się w ciągu dnia, aby zdjąć z jej ramion te zadania.

Prezent na dzień Mamy

Często w Dzień Matki dzieci robią specjalne laurki dla swoich matek w szkole, ale w tym roku nie mamy takiej możliwości. W internetach jest masa pomysłów na ręcznie wykonane prezenty, nad którymi dzieci mogą pracować w domu.

Coś, co jest trochę bardziej kreatywne niż „zwykłe” kupowanie mamie prezentu – lista przedmiotów, doświadczeń, aktywności, które by jej się podobały, a następnie stworzenie dla niej własnego koszyka prezentów.

Innym pomysłem jest „słoik wdzięczności”. To znowu zadanie dla taty 🙂 Przeprowadź burzę mózgów z dziećmi na temat tego, co cenią w mamie, napisz swoje pomysły na kartkach papieru i włóż je do słoika, aby jej go dać.

Jakie są Twoje pomysły, jak uczynić Dzień Matki 2020 wyjątkowym?

sciskam

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x