podróże małe i dużewychowuj nie wariuj

Galeria Figur Stalowych – musisz to zobaczyć!

Nasze weekendy, jak to w większości domów bywa, są luźniejsze. Niby nadrabiamy zaległości z praniem, sprzątaniem, gotowaniem, ale z drugiej strony, mamy więcej czasu dla siebie, aby się wyspać, wypić spokojnie kawę, poleniuchować. U nas w domu weekend, to przede wszystkim czas na bycie razem: wspólne oglądanie bajek, spacer, wspólny obiad. Staramy się w tym wszystkim pokazać dzieciom trochę „świata”. Pójść do teatru, do muzeum, do kina. Ostatnio wybraliśmy się do Galerii Figur Stalowych – 100% satysfakcji 🙂

Jakiś czas temu, obudziliśmy się rano (hahaha  wiadomo, że dzieci nas obudziły), było zimno, mokro, ponuro. Szybko padł pomysł, aby ruszyć się z domu i odwiedzić jakieś zacne miejsce. Przypomniało mi się info o Galerii Figur Stalowych.

galeria figur-22

galeria figur-21

galeria figur-20

galeria figur-19

galeria figur-18

Nie zagłębiając się w szczegóły, wsiedliśmy w samochód, raz – dwa, byliśmy na miejscu. I co? Pomyślałam sobie… trudno, jak już jesteśmy, to zobaczmy. Zapowiadało się… inaczej. Wystawa okazała się znajdować na terenie punktu skupu złomu. Czołg na placu kupił chłopców, a figura wielkiego Halka delikatnie mówiąc zaciekawiła nas – nie było odwrotu.

Obok wielkiej góry złomu, znajduje się kasa biletowa. Ceny biletów nie należą do najniższych, za wstęp zapłaciliśmy 80 zł (bilet rodzinny). Od kasy, wprost do namiotu, gdzie znajdować się miała wystawa. Weszliśmy do środka… i naszym oczom ukazała się na prawdę świetna ekspozycja figur, wykonanych z… podkładek, śrubek, nakrętek. Dla przykładu figura Hulka wykonana została z 38 tysięcy nakrętek!

Wśród eksponatów można zobaczyć rzeźby bohaterów filmów, bajek, postaci ze świata polityki, show biznesu oraz to, co skradło serca moich chłopców – figury ekskluzywnych samochodów wykonanych w skali 1:1. Wszystkie wykonane z recyklingu stalowego: tysiące elementów zawieszeń samochodów, silników, przekładni wszelkiego rodzaju, skrzyń biegów etc.

galeria figur-32

galeria figur-31

galeria figur-30

Wystawa na prawdę fajna, warta odwiedzenia. Wszystkiego można dotknąć, wszędzie wsiąść, wszystko się otwiera. Pełna wolność, niemal brak zakazów (tylko matka jęcząca za uchem). Chłopcy za bardzo nie docenili rzeźb postaci, ale samochody, motory skradły ich serca, nie chcieli stamtąd wychodzić.

Dla rodziny z małymi dziećmi

Pozostaje jeszcze kwestia udogodnień dla rodzin. Brak. Brak jakichkolwiek udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Brak toalet – jest toi toi na placu, a co za tym idzie brak przewijaków, miejsc do karmienia. Cała wystawa znajduje się  w namiocie, w którym nie ma zimna, ale też nie jest klimatyzowanym pomieszczeniem. Nie ma opcji, żeby gdzieś usiąść i odpocząć, coś zjeść, etc. Ceny dość wysokie (o czym już wspominałam) – jest opcja biletów rodzinnych 2+2

Jednak, powierzchnia wystawy nie jest duża, nie spędzimy tam całego popołudnia, więc można odpuścić sobie odpoczynek, a przekąski wziąć do ręki.

Moim zdaniem- fajne miejsce, zarówno dla dużych, jaki i trochę mniejszych.

galeria figurgaleria figur-13

galeria figur-35

galeria figur-34

galeria figur-24

galeria figur-25 galeria figur-23

galeria figur-10

galeria figur-6

galeria figur-5

galeria figur-4

galeria figur-15

galeria figur-14

galeria figur-17

Najważniejsze:

Galeria Figur Stalowych
ul. Przejazdowa 17 Pruszków
telefon: 500 500 100
email: biuro@galeriafigurstalowych.pl
www.galleryofsteelfigures.com

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x