wychowuj nie wariuj

Tabliczka mnożenia dla opornych z Kartami Grabowskiego

Chyba mogę określić się jako szukający rodzic. Kiedyś szukałam najlepszych sposobów usypiania, karmienia, nauki mówienia. Dziś dzieciaki są większe i przed nimi i mną inne potrzeby i problemy. Obecnie sen z powiek spędza mi szkoła i Starszak. Szukam rozwiązań, sposobów i możliwości skutecznego i szybkiego przyswajania wiedzy. Dziś nasz sposób na szybką naukę tabliczki mnożenia. Tabliczka mnożenia dla opornych z Kartami Grabowskiego.

 

 

Jakiś czas temu odkryłam Karty Grabowskiego Dodawanie i Odejmowanie [TU znajdziesz więcej], a wraz z kartami bardzo obszerną instrukcję i opisy gier, które można zastosować do nauki dodawania i odejmowania. Ponieważ Syn uznał tą formę nauki jako świetną zabawę poszliśmy dalej, po więcej – tabliczka mnożenia, która wydawała się nie do ogarnięcia.

Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia [link do sklepu]

Komplet kart Tabliczka Mnożenia składa się ze 110 kart: 55 kart czarnych i 55 kart czerwonych. Na czarnej karcie zapisane jest mnożenie dwóch liczb a na czerwonej – liczba stanowiąca wynik mnożenia. Na każdej karcie niezależnie od jej koloru znajdują się również małe kwadraty (np. 3 rzędy po siedem kafelków co odpowiada karcie 3×7 i 7×3), które są bardzo pomocne na wstępnym etapie uczenia się.

Zestaw, oprócz kart zawiera również książkę, w której znajdują się szczegółowe opisy 11 różnorodnych gier z wykorzystaniem kart. Każda z zaproponowanych gier ma inną dynamikę, dzięki czemu można je dopasować do możliwości i temperamentu dziecka.

W trakcie nauki tabliczki mnożenia z Kartami Grabowskiego pamiętaj

  1. Jeżeli dziecko ma trudności z opanowaniem tabliczki mnożenia warto najpierw sprawdzić umiejętności  w zakresie dodawania i odejmowania.
  2. Podczas wyboru gier zawsze trzeba wziąć pod uwagę wiek i umiejętności dziecka, tak aby nie znudziło się zbyt prostymi zadaniami i nie zniechęciło zbyt trudnymi.
  3. Warto też wprowadzać nową grę zanim dziecko znudzi się poprzednią – być o krok przed.
  4. Grajcie regularnie. Lepiej zagrać 10 minut codziennie niż raz w tygodniu godzinę.

 

sciskam

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x