wychowuj nie wariuj

Komunia Święta – inspiracje na przyjęcie komunijne w ogrodzie

W tym jakże dziwnym roku przyszło mi sie zmierzyć z organizacją komunii dla najstarszego syna. Nie dość, że nie wiadomo co będzie można, a czego nie, to oczywiście, jak wszędzie panuje totalny brak organizacji. Starając się nad wszystkim zapanować, szukałam pomysłów w necie. Jeśli jesteście ciekawi jakie inspiracje na przyjęcie komunijne w ogrodzie znalazłam i jakimi będę się kierowała – zapraszam do artykułu.

Ponieważ jest to moja pierwsza Komunia mojego dziecka – stres rośnie proporcjonalnie każdego dnia. Im mniej czasu do komunii tym większe poddenerwowanie i poczucie, że na pewno o czymś zapomnę 🙂

Komunia Święta w ogrodzie

Ponieważ obawiałam się dostępności restauracji, a jednocześnie mam miejsce w ogrodzie na organizację małego przyjęcia, pomyślałam, że przyjęcie komunijne w ogrodzie może być dobrym rozwiązaniem na nasze czasy 🙂 Pomijając fakt organizacji ze strony kościoła, braku religii w szkole i wyznaczenia terminu dla 2-ch szkół w tym samym czasie, jakoś brniemy do przodu.

Nie myślcie sobie, że jestem tytanem pracy i będę sama przygotowywała wszystko. Porozdzielałam pracę i jak na razie wzięłam na siebie tylko to co lubię: organizację i dekoracje. Jedzenie, obsługa, stoły i krzesła to firma cateringowa. Mężu wziął na siebie ciężar wszelkich spotkań w kościele a ja przepadam w internetach w poszukiwaniu pięknych rozwiązań.

Na 100% będziemy organizować przyjęcie w ogrodzie, gdzie podamy poczęstunek. Firma, która zajmuje się cateringiem zapewnia niemal wszystko: wszelkie jedzenie, obsługę, zastawy stołowe, tort etc. Na mojej głowie są namioty (już pożyczyłam), dekoracje na stół, krzesła, które również wypożyczę oraz całe mnóstwo drobnostek tj. ubrania dla nas wszystkich, zaproszenia, prezenty dla gości.

Zaproszenia właśnie dostałam – zamówiłam od Ni mniej, ni więcej, tylko scrapbooking znaleziona na FB i jestem bardzo zadowolona z czasu realizacji, jakości, ceny a przede wszystkim z pięknego wzoru 🙂

Część zakupów już za mną. Mam ubrania dla wszystkich, różaniec, który dostaną goście, bieżnik na stół, wazony, światełka, które rozwieszę na namiotach. Przede mną dekoracje z roślin, ale to zostanie na piątek lub nawet sobotę – planuję wyjazd na Bronisze – giełda kwiatowa oraz wypad do lasu i ogrodu po zielone gałązki tui i sosny.

 

Inspiracje na przyjęcie komunijne w ogrodzie

 

 

 

sciskam

 

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x