duża rodzinawychowuj nie wariuj

Żeby nie zwariować. Kreatywny czas z dziećmi na Wielkanoc.

Nie wiem jak to się stało, że piszę ten post. Serio. Odkąd jestem na kwarantannie (dziś to już 24 dzień zamknięcia) nie mam ani chęci, ani potrzeby ani nawet związanych z tym wyrzutów sumienia. Moja prokrastynacja weszła na bardzo wysoki poziom i chyba mam już dość. Czas ogarnąć się i drukarkę i wymyślić dzieciom jakieś zajęcie, zwłaszcza, że zbliża się Wielkanoc, a my nie wystawimy nawet nosa poza ogrodzenie. Kreatywny czas z dziećmi na Wielkanoc – to musi się udać.

Po ciepłej sobocie, którą spędziłam na pracach w ogrodzie czułam się fantastycznie. Uwielbiam mój ogród, uwielbiam w nim pracować. Odpręża mnie to, wycisza, daje czas na reset. Wydawało mi się, że naładowałam baterię. jakież było moje zdziwienie, gdy w niedzielę po prostu nie wytrzymałam nawet do południa. Awantury, krzyki, kłótnie… miałam dość. Marzyłam, aby ten dzień się skończył. Wieczorem, gdy układałam dzieci do snu, doszłam do wniosku, że nie ma sensu tak tracić czasu i niszczyć naszych relacji. Wszyscy jesteśmy poddenerwowani, żadne z nas nie robi tego, co by chciało.

 

Mężu chory, dzieci zamknięte w domu od prawie miesiąca, brak kontaktu z kolegami, brak możliwości „wyżycia się” , bo wersja ogródkowa jest niezmiernie przyjemna (i doceniam jak nigdy) ale nie daje chłopakom realnej możliwości wyrzucenia z siebie ogromnych pokładów energii. Do tego lekcje on-line, praca, stres, niepewność… to źle na nas wszystkich wpływa.

 

Dziś wstałam z nową energią i chęcią (minimalną ale jednak) do działania. Zadanie na dziś to kartki z życzeniami do rodziny, znajomych i przyjaciół. Mam plan, aby dzieci stworzyły, przynajmniej częściowo kartki, które później wyślemy, a raczej ktoś nam wyśle 🙂

Szukając inspiracji, jak zwykle wchłonął mnie Pinterest [TU moje tablice z inspiracjami i pomysłami].  Zapisałam je na swojej tablicy i bardzo Was zapraszam do zajrzenia. Ilośc pomysłów, możliwości, sposobów … w głowie się nie mieści. Tu pokarzę Wam przedsmak, tylko ułamek inspiracji jakie możecie tam znaleźć.

Mam nadzieje, że znajdziecie tu pomysły na fajne spędzenie czasu z dziećmi nawet w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Jako że nie jestem dobra w manualne zabawy, a do tego leniwa 🙁 podrzucam garść pomysłów jak szybko, niskim nakładem czasu i pracy oraz umiejętności plastycznych stworzyć coś SUPER

Kreatywny czas z dziećmi na Wielkanoc – bardzo proszę 

Zapisałam pomysły na zabawy, prace plastyczne, kartki świąteczne zarówno dla przedszkolaków jak i starszaków. Oczywiście nie ma co liczyć, że usiądą grzecznie i będą sami robić piękne prace. Pewnie będzie to od Was wymagało zaangażowania, trochę nerwów, może nawet podniesie to Wam ciśnienie ale jednak będzie to coś innego, coś wspólnego i na pewno coś pięknego.

malowanie na kamieniach


 

 
z rolek po papierze toaletowym

kolorowanie, wyklejanie, wydzieranie, malowanie


króliki ze skarpetki

z tego co znajdziesz w domu (makaron, słomki, puste słoiki)


świąteczne kartki
Tak sobie pomyślałam, że skoro już siedzimy w domu z dzieciakami, to zamiast narzekać i się złościć (i tak nie mamy na to wpływu), może warto zrobić coś dobrego. Ani czyste okna, ani najsmaczniejsze potrawy, a tym bardziej wyrzucanie frustracji na obecną sytuację nie uszczęśliwią Ciebie/ Was tak bardzo jak DOBRY czas razem. Wszyscy jesteśmy zmęczeni tą sytuacją. Jedyne co możemy zrobić to wykorzystać ten czas i bawić się, śmiać i budować dobrą i silną relację z naszymi dziećmi.

5 1 vote
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x