wychowuj nie wariuj

Zabawy w ogrodzie – malowanie farbami na foli

Wakacje w pełni, dzieciaki szaleją. Dni jednak nie mogą wyglądać tak samo z dziećmi. Każdego dnia staram się zorganizować coś fajnego. Korzystając z pięknej pogody mogliśmy pobawić się na zewnątrz. Najlepsze zabawy w ogrodzie – malowanie farbami na foli.

Końcem roku szkolnego zaplanowałam kilka wakacyjnych zabaw, wydarzeń. W tym roku nie zaplanowaliśmy żadnego wielkiego wyjazdu. Dlatego chciałam stworzyć listę, która zapełni efektywnie czas dzieciom i zmobilizuje mnie do działania. I tak powstała „Lista wakacyjnych aktywności„.

Podobnie, jak w tamtym roku, moim priorytetem jest nie zwariować na wakacjach. Dlatego wymyślam zabawy, zajęcia, wyjścia i wszelkie aktywności, żeby dzieciaki nie miały czasu na kłótnie i niemądre pomysły 🙂

Malowanie farbami na foli

Takie malowanie można zorganizować wszędzie. My skorzystaliśmy na ładnej pogodzie i cała zabawa odbyła się w ogrodzie. Później już jakby naturalnym był prysznic w ogrodowego węża i wojna na wodne balony – tak wyszło 🙂

Do sporządzenia takiego malowania zużyłam przeźroczysty stretch i drewniane kołki, kupione w sklepie gospodarczym (takie do miotły, łopaty), farby, pędzle, woda.

Niewielki wkład – ogromna zabawa.

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x