książkiwychowuj nie wariuj

Pan Łasuch MIŚ – komiks dla dzieci jakich mało

Jakiś czas temu, w moje ręce wpadło kilka tytułów od wydawnictwa TADAM. Dzieci, bardzo chętnie przygarnęły nowe pozycje, a Matce zostawiły recenzowanie 🙂 Pan Łasuch MIŚ, bo o nim dzisiejszy post, to komiks dla dzieci. Nawet dla bardzo małych dzieci.

Tadam-13

Tadam-24

Tadam-17

Pierwszą książką wydawnictwa TADAM, jak wpadła w moje łapska był DUSZAN – fantastyczna historia 🙂 Byłam i nadal jestem nią zauroczona. Była też świetna pozycja o literach, czyli CZTERY SEKRETY POZNANIA LITER I NUT . Dziś pokarzę Wam komiks  dla maluchów.

Pan Łasuch Miś to jedna z książek z serii Mój Pierwszy Komiks.

Moje dzieciaki rewelacyjnie odebrały tą książeczkę. Zarówno sześciolatek, jak i niemal czterolatek oraz niespełna dwulatka. Każde wyciągnęło z tej książeczki co innego, ale jednocześnie, każde z nich znalazło coś dla siebie. Jak dla mnie – przedział wiekowy 1,5-6 lat na pewno 🙂

Książeczka jest piękna, kolorowa, wydrukowana na twardych tekturowych kartach. Mnie w niej urzekły dwie rzeczy: fantastyczne rysunki i zakończenie historii.

Tadam-121

tadam projekt-rodzina.pl-76

tadam projekt-rodzina.pl-74

Rysunki są mega 🙂 Rzadko można zobaczyć w książkach dla dzieci taki sposób rysowania. Każda strona jest bardzo kolorowa, ale jednocześnie prosta. Jest na nich czystość, nic nie „zaśmieca” odbioru. Dodatkowo, pięknie dobrane kolory, każda strona niemalże w innej gamie kolorystycznej. Mnie one zachwycają. Kolejną kwestią, która mi się bardzo spodobała to zakończenie. W wielu bajkach, opowiadaniach występuje motyw misia kradnącego miodek (tak i tu), ale zakończenie tej historii jest zupełnie inne niż zwykle. Jest morał, jest jakiś sens. Oczywiście nie można uważać, że można kraść cokolwiek, gdy są ku temu powody, ale… zakończenie mi się podoba. Najfajniejsze jest to, że przez niemal całą książeczkę jest pokazywana standardowa historia: miś kradnie miód, pszczoły go gonią, miś ucieka, pszczoły próbują się zemścić… ale koniec – bardzo fajny.

Lubię tą książeczkę, za jeszcze jedną rzecz. Można ją przeczytać w dwie minuty, a można oprócz czytania rozmawiać o każdej stronie niezliczoną ilość czasu. Przekazać dziecku coś, co nie jest zapisane, coś czego tam niby nie ma, ale można zasiać ziarno.

tadam projekt-rodzina.pl-4

tadam projekt-rodzina.pl-3

Ciężko jest mi spojrzeć na tę książkę z profesjonalnego punktu. Nie jestem pedagogiem ani psychologiem, by móc oceniać jej „przydatność” i „ważność”. Mogę ją ocenić tylko i aż od strony Mamy, której się bardzo podoba i ze strony dzieci, które również ją lubią.

Tadam-35

Pan Łasuch MIŚ

AUTOR Adam Święcki
ILUSTRACJE Adam Święcki
OPRAWA Kartonowa
WYMIARY 155 mm x 145 mm
STRON 20
WYDAWNICTWO TADAM

Miłej lektury Jola

PS. Założyłam grupę na FB Projekt Rodzina 🙂 będzie mi niezmiernie miło, jeśli zechciałabyś/zachciałbyś do niej dołączyć. Jeśli podobnie jak mi bliska jest Ci rodzina i jej wartości, stale szukasz drogi i sposobów na pełniejsze, szczęśliwsze i spokojniejsze życie Twojej rodziny – dołącz do mnie. Będziemy szukać jej wspólnie.

Podoba Ci się ten post – daj mi jakoś znać.

2 1 vote
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x