książkiwychowuj nie wariuj

Duszan – piękna baśń o braterskiej miłości.

Zabrzmi to źle, szczególnie na wstępie, ale obiecywałam sobie – żadnych więcej książek dla dzieci 🙂 nie mam już miejsca, regały na książki są pełne, a półki uginają się od ciężaru. Ale… w moje ręce trafiła książka Duszan – piękna baśń o braterskiej miłości wydawnictwa TADAM i przepadłam.

Tadam-62

Duszan to piękna baśń o braterskiej miłości

Duszan, to opowieść o barciach, którzy zostali wysłani na wakacje do babci mieszkającej w starej leśniczówce w Zalesiu. Nie znają dobrze babci, początkowo nie bardzo potrafią się odnaleźć w realiach „wiejskiego życia”, tęsknią za miastem, za rodzicami.  Z dnia na dzień porzucają swoje miejskie ubrania i przyzwyczajenia. Przeżywają piękne przygody, uczą się siebie i innych. Poznają swoje talenty i wreszcie zdają sobie sprawę, jak silna może być braterska miłość.

Tadam-69

Tadam-128

Czytając ją dzieciom na dobranoc, nie mogłam sama się oderwać, a i chłopcy byli nią szalenie zaciekawieni. Razem śmialiśmy się, razem się smuciliśmy przy niektórych fragmentach.

Absolutnie piękna historia Antoniny Todorović, opatrzona cudownymi ilustracjami Doroty Wojciechowskiej.

Tadam-156

Tadam-155

Tadam-154

Spodobała mi się recenzja tej książki, ale treść mnie powaliła. Jestem zachwycona i szczerze mówiąc jest to jedna z lepszych książek jakich udało mi się zgromadzić.

Czytając bajkę zmieniłam imiona bohaterów na imiona moich chłopaków- strasznie im się to spodobało. Co wieczór pytają czy dziś będziemy czytać o Wiktorze i Wicie 🙂 Mimo że książka jest u nas od 3 tygodni – powoli zaczynam zapamiętywać kwestie.

Tadam-53

Tadam-41

opis domu babci: „(…) panował tam niewyobrażalny chaos: babcia miała zawsze stos naczyń do umycia, na piecu siedziała ruda kura, w gnieździe zrobionym z garnka do zupy, w zalewie pływały dwie złote rybki (…)

(…) siedliśmy niepewnie na krzesłach, a pod nogami poczuliśmy coś bardzo miękkiego  i ciepłego i nagle niewielki włochaty dzik wybiegł spod stołu. To jest Stasio Wędrowniczek – wyjaśniła babcia(…)

Moim zdaniem powinna się znaleźć w biblioteczce każdego dzieciaka.

Miłej lektury Jola


Podoba Ci się ten post – daj mi jakoś znać.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x