wychowuj nie wariuj

Kapitan Nauka – rozrywka i edukacja dla dzieci

Coraz więcej z nas zostaje w domu z powodu COVID. Hybrydowa praca, zdalna nauka, chore dzieci, pozytywne testy. Nie martwi mnie konieczność pozostania w domu z dziećmi choć obawiam się co przyniesie kolejny dzień. Staram się myśleć pozytywnie (wiem, to trudne) i nie dopuści do momentu, gdy moje dzieci nudzą się tak bardzo, że zaczynają wymyślać straszne głupoty, bądź się kłócić. Podstawowym działaniem jest zmęczenie dzieci zarówno fizyczne jak i intelektualne 🙂 Tu wielokrotnie pomagał nam Kapitan Nauka.

Kapitan Nauka w natarciu

Podczas wiosennego lockdownu sprawdziły się wyśmienicie wszelkie zestawy od Kapitana Nauki. Dzieciaki miały frajdę, a ja poczucie, że główka pracuje 🙂 Rozpracowaliśmy wtedy zestawy z serii „Rysuję i zgaduję” [TU więcej info] oraz zestaw „Koncentarcja” „i 100 zabaw z… „[TU więcej info], zagadki obrazkowe.

Teraz zaopatrzyłam się w kolejne nowości i wciąż nie mam dosyć 🙂

Zabawy logiczne dla ucznia (6 – 10 lat)

Zestaw zawiera 10 tekturowych kart (20 łamigłówek), na których dziecko ćwiczy grafomotorykę, blisko 100 zagadek obrazkowych, suchościeralny flamaster oraz broszurę z radami psychologa,  jak wspierać rozwój i ćwiczyć umył dziecka. Jak każdy zestaw, zapakowany jest w mocne tekturowe pudełko.

Gra edukacyjna HISTORIA POLSKI  (7 – 99 lat)

To jedna z tych gier, gdzie uczysz się bawiąc. Można spokojnie zaadoptować ją dla młodszych graczy i przekonać się jak wiele dzieci wiedzą i zapamiętują „przy okazji grania”. Gra zawiera plansze, karty ruchu, karty obserwacyjne, karty z pytaniami, kostkę i pionki. Proste zasady, ciekawa grafika, przekrój od średniowiecznego grodu, poprzez staropolską wieś, szlacheckie dwory, okresy wojen po PRL.

 

Kapitan Nauka to jedna z tych marek, która powinna znaleźć się w domu każdego ciekawskiego dziecka, czytaj w każdym domu gdzie jest dziecko. Nie raz nas uratował i jestem przekonana, że nie raz to jeszcze zrobi.

sciskam

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x