wiedzieć więcej

Kolekcjonuję najpiękniejsze momenty naszego życia.

Grudzień to czas Świąt. Jesteśmy pochłonięci wszystkim. Zakupy, prezenty, wyjazdy, goście. Biegniemy bo choinka, bo promocje, bo trzeba to i tamto… A ja w tym roku zwolniłam, odpuściłam, zmieniłam priorytety. Zrozumiałam, co jest dla mnie ważne – kolekcjonuję najpiękniejsze momenty naszego życia.

Porażka, jeśli czegoś uczy, coś wnosi – jest potrzebna

Koniec roku to też czas podsumowań, przemyśleń. Patrzę wstecz, jakbym stała obok, jedynie obserwowała to, co się wydarzyło, a nie brała w tym udział. Wspominam i staram się wymazać te najtrudniejsze. Nie żeby zamieść pod dywan – to były ważne chwile, które zmieniły mnie na zawsze, zmusiły do zatrzymania się, nauczyły pokory. Ale nie chcę myśleć tylko o trudnych momentach – nie chce im poświęcać mojego czasu.

Chwile, na całe życie

Chcę mieć w głowie te dobre, radosne chwile. Momenty szczęścia, sukcesy. Pamiętać, te nawet najdrobniejsze radości, odgłos naszego nieskrępowanego śmiechu, spojrzenia pełne zachwytu. Chcę czuć ciepło naszych ciał wtulonych w objęcia, malutkie paluszki oplatające szyję, miarowy oddech śpiących (już nie tak) małych istotek i móc słyszeć gwar rozmów przy stole, piski i tupot stópek, miliony pytań bombardujących moją głowę. Chcę móc obserwować ich kłótnie i to jak sobie radzą, jak ewaluują, jak się uczą, jak się usamodzielniają. Czy to wiele?

Najpiękniejsze momenty zamknięte w zdjęciach 

Nadszedł czas, gdy robię fotokalendarze. Przeglądam zdjęcia. Wspominam. Płaczę i śmieje się. Czuję ogromną wdzięczność.

W zeszłym roku grudzień przeczołgał nas jak nigdy, nikt. Przeżuł, przegryzł, wypluł i zdeptał 🙁

Ale jesteśmy, silniejsi i szczęśliwsi niż kiedykolwiek. Nie dlatego, że mamy więcej.

Dziś już rozumiemy, bardziej niż kiedykolwiek, co jest tak naprawdę ważne. Doskonale rozpoznajemy realne problemy i zagrożenia – nie tracimy czasu na zamartwianie się tym, co nieistotne. Nie tworzymy problemów, doceniamy.

Colorland – dziękuję za piękne fotokalendarze, dzięki którym wracam do najpiękniejszych chwil, które niosą ze sobą ogromny ładunek emocji, dzięki którym się uśmiecham patrząc co rano na listę zadań. I dziękuję, że mogę te wspomnienia, dobre chwile przekazywać dalej, naszym najbliższym,  bo stałym nierozerwalnym elementem naszych świątecznych podarunków.

 

Reklama
projekt-rodzina-facebookprojekt-rodzina-instagramprojekt-rodzina-newsletter
Tags:

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JolaEla Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ela
Gość

Mega! <3