wychowuj nie wariuj

Piramida zabaw – kartonowe klocki dla dzieci

Czas świątecznego obdarowywania za nami 🙂 Przyszedł czas testowania. Piramida zabaw, czyli kartonowe klocki dla dzieci, to prezent jaki otrzymała najmłodsza członkini naszej rodziny.

Kartonowe klocki dla dzieci. Gdzie w tym magia?

Piramida zabaw to 10 kartonowych klocków. Każdy klocek różni się wielkością, kolorem, liczbą i rysunkami na nim się znajdującymi. Na każdym klocku jest podana inna cyfra wraz z odpowiednią liczbą motyli. Na każdym klocku są inne zwierzęta. Oprócz zdjęcia  jest nazwa tegoż zwierzątka w języku polski i angielskim.

Z klocków można tworzyć wysoką piramidę, a co najlepsze można ją szybko zniszczyć 🙂 Można też klocki wkładać jeden w drugi.

piramida-zabaw-13

piramida-zabaw-16

Klocki mogą służyć jako pomoce:

  • do nauki kolorów,
  • do poznawania liczb i liczenia,
  • do nauki mówienia,
  • do nauki języka angielskiego,
  • ćwiczymy motorykę małą (sprawność rączki),
  • ćwiczymy koncentrację oraz spostrzegawczość,
  • ćwiczymy precyzję, wyobraźnię przestrzenną

instagram projekt rodzina

Klocki dla dzieci w różnym wieku

Klocki rekomendowane są dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Jest to bardzo umowne, bo zarówno Wanda jak jej starsi bracia się nimi chętnie bawią.

Roczniak zajmuje się wkładaniem kolejnych klocków do siebie, wyciąganiem, przygląda się im, układa, wysypuje. Trzylatek jest zafascynowany liczeniem, kolorami i układaniem wieży. Pięciolatek wskazuje literki i cyferki, ale przede wszystkim, z wyraźnym ożywieniem chce uczyć się angielskiego, a co za tym idzie kilka razy dziennie powtarzamy wszystkie nazwy zwierząt po angielsku.

 piramida-zabaw-71

piramida-zabaw-69

piramida-zabaw-62

piramida-zabaw-28

Piramida Zabaw się nie nudzi!

Można nią się bawić na wiele sposobów, z dziećmi w różnym wieku. Można ciągle robić coś innego mając przy sobie tą jedną zabawkę.

Klocki są w 100% polskim produktem. Tu je zaprojektowano i tu wykonano.

Jedyną moją obiekcję budzi fakt, że są kartonowe i obawiam się, że ich żywot może nie być zbyt długi. Karton wydaje się być jednak mocny, a idealnie dopasowane kartonowe pudełko i wstążeczka, za którą dziecko może nieść klocki są na tyle atrakcyjne, że dzieci chętnie wkładają klocki do kartonu, jako etap zabawy, a nie mozolne sprzątanie. Zobaczymy za kilka miesięcy jak to będzie.

piramida-zabaw-171

piramida-zabaw-172

Jestem bardzo zadowolona z Piramidy Zabaw. Trafiłam na zabawkę, która nie tylko zaspokaja mnie jako matkę, która dba o odpowiednie, edukacyjne i bezpieczne zabawki, ale przede wszystkim dzieci, które po prostą chcą się tym bawić. Sprawia im to wiele frajdy i radości. Zabawy nie ma końca.

Piramida zabaw to jedna z tych „doskonałych” zabawek, które nie ogłupiają, a kształtują. Które zadowolą matkę i dziecko. Nie wydasz na nie fortuny, a co szalenie ważne, chyba dla każdej matki: to jedne z tych zabawek, które NIE GRAJĄ I NIE PSUJĄ ZĘBÓW 🙂

piramida-zabaw-169 piramida-zabaw-168

piramida-zabaw-158

PS. to nie jest reklama. To jest moje szczere polecenie na prawdę fajnej zabawki 🙂

sciskam

 

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Opinia Matuli
7 lat temu

Zabawka jest świetna, przemyślana, a do tego stworzona w Polsce, przez mamę 🙂 Jestem autentycznie zauroczona jej funkcjonalnością oraz walorami edukacyjnymi. Można ją kupić na http://www.matuli.pl z 5% zniżką na start.

thesmellofbeauty
7 lat temu

Bardzo podobają mi się zabawki edukacyjne i uważam, że tego typu klocki to fantastyczna sprawa. A do tego dochodzi plus za ekologię, bo klocki są kartonowe, a nie z chińskiego plastiku 🙂

Magdalena Moczulska
7 lat temu

Fajne klocki, dobrze wiedzieć, że takie są. Moja 8 miesięczna córka ma teraz pełno zabawek, ale jak się znudzą to jej kupię taką zabawkę.

Ewelina
7 lat temu

Takie klocki świetnie by się spisały u mnie w pracy, bo mamy dzieciaki w różnym wieku i integracja byłaby, ale też każdy by się czegoś nauczył 🙂

6
0
Would love your thoughts, please comment.x