książki

Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt – książki dla dzieci

To, co sprawia mi największą radość w okresie jesienno – zimowym to książki 🙂 Bez wyrzutów sumienia chowamy się pod ciepłym kocem i godzinami czytamy, przeglądamy książki. Niedawno swoją premierę miała cudowna książka dla dzieci: Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt. I mimo że w ostatnim czasie przyjechało do nas sporo nowości, tą polubili najbardziej.

Książka wydana nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Duża, kartonowa, z prześlicznymi rysunkami Emilii Dziubak, wyróżnionej w konkursie Książka Roku 2018 Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY. Idealna zarówno dla maluszków jak i starszych dzieci.

W książce spotykamy niesamowitego przewodnika – kota Homera. Jako że sam poszukuje przyjaciela, pokazuje nam różne przyjaźnie występujące zarówno w świecie roślin jak i zwierząt.

Przez wszystkie strony książki Homer zastanawia się jaki powinien być idealny przyjaciel? Czy jest to „przyjaciel opiekun”, „przyjaciel na dobre i na złe”, „przyjaciel z pracy”,  a może „nieświadomy przyjaciel” lub „przyjaciel od święta”?

Dzięki tym rozważaniom możemy zobaczyć jak wyglądają przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt. A na końcu, na czytelnika czeka nie lada gratka. Każdy może sprawdzić jakim jest typem przyjaciela: krewetką, mrówką, trzmielem, fasolą a może Homerem? Zaintrygowało Cie to? Mnie bardzo 🙂

Książka bardzo nam się spodobała, piękne rysunki, edukacyjna treść i fantastyczny sposób przekazania sporej porcji wiedzy! Bardzo, bardzo, bardzo fajna pozycja 🙂

Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt (do kupienia TU )

  • Dziubak Emilia
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Rok wydania: 2018
  • Oprawa: Kartonowa

 

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x