książkiwiedzieć więcej

Piękny prezent na Dzień Babci i Dziadka – Opowiedz mi Babciu, Opowiedz mi Dziadku

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. U nas jest to ważne Święto, bo mamy komplet wspaniałych dziadków. Moje dzieci mają dobrze (i ja przy okazji też 🙂 ), bo babcia i dziadziu są zawsze gotowi aby pomóc, ucałować w skaleczony paluszek, czy pośpiewać pół popołudnia, jeżeli takie jest życzenie wnuków. Dziadziu jest specjalistą od naprawiania, babcia od wszelkich ran, złych humorów, bólów brzuszka i wszystkiego na co mamusia się nie zgadza. Zawsze staramy sie zaplanować piękny prezent na dzień Babci i Dziadka.

Rodzice męża mieszkają dość daleko, ale dzięki temu, gdy jedziemy w odwiedziny, dzieciaki są cali dla dziadków i dziadkowie dla nich. Odwiedzają wspólnie ule, z których potem mamy miód, karmią zwierzątka, łowią ryby, jeżdżą na traktorze i ogólnie doświadczają życia na wsi.

Chociaż pewnie znalazłoby się kilka moich uwag do rodziców, czy teściów, o tyle nie do Dziadków moich dzieci. Mam wrażenie, że oddali by za nich świat. Zarówno dziadkowie, jak i wnuki.

instagram projekt rodzina

 

W poprzednich latach przygotowywaliśmy różne prezenty z okazji ich Święta. Były zdjęcia, kubki, ręcznie wykonywane bibeloty. W tym roku znalazłam coś innego. Coś co będzie prezentem dla Nich, ale i trochę dla nas. Dla potomności 🙂 Na pamiątkę.

Piękny prezent na Dzień Babci i Dziadka – Album Opowiedz mi Babciu, Opowiedz mi Dziadku

Znalazłam pewien album „Opowiedz mi Babciu” i „Opowiedz mi Dziadku”. Jest to album do przechowywania wspomnień. Wspomnień naszej rodziny, a właściwie jej początków. Jest to album, którego można wypełniać wspólnie z dziadkami, albo w całości pozostawić im. Oprócz pytań: „Jak nazywała się Twoja Babcia”, „jakie przygody ze swoimi Dziadkami przeżyłaś”, znajdziecie tu wiele szczegółowych i już nie tak oczywistych pytań: „Co czułaś, kiedy Twoje dzieci opuściły rodzinny dom”, „Kim byli lub są Twoi najlepsi przyjaciele”? i wiele, wiele innych.

dzien babci-35

dzien babci-34

dzien babci-33

Pytania te są uniwersalne, niezależnie od tego kim byli i co robili, gdzie się urodzili i gdzie mieszkają.

Album zawiera 132 stron do zapełnienia wspomnieniami naszych Dziadków. Jest miejsce na tekst, na zdjęcia, pamiątki.

Jak mówi autorka „ocalenie wspomnień naszych dziadków, historii ich życia, a nawet charakteru ich pisma będzie nie tylko przyjemnością dla obu stron, ale także spełnieniem pewnej ludzkiej powinności: pamięci o swoich najbliższych.”

dzien babci-2

dzien babci-6

dzien babci-28

dzien babci-21

dzien babci-9

dzien babci-31

dzien babci-36

dzien babci-38

dzien babci-39

dzien babci-41

dzien babci-42

dzien babci-43

Może dziś nie myślisz, że jest to ważne, ale wcześniej czy później zaczniesz cenić wspomnienia. Korzystajmy z okazji, że nasi Dziadkowie są z nami i zbierzmy ich wspomnienia, zdjęcia i stwórzmy piękny album całej rodziny.

 

PS. Tekst nie jest płatną reklamą a naszym, naprawdę dobrym wyborem 🙂 Bardzo polecamy.

sciskam

 

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kat Nems
7 lat temu

chętnie zobaczyłabym taka wypełnina i ozdobiona juz księgę i Twoje inspiracje!

Follow creativity now

Bardzo fajny pomysł 🙂 nie wiedzialam że są tego typu książki kierowane właśnie do dziadków. Cenne Wspomnienie I opowieści zapisane ich ręką.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x