książki

Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści.

Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści to książka jakich mało. Absolutnie genialne rysunki i świetne opowieści z morałem. To jedna z „tych” książek, która zostaje w pamięci na bardzo długo. To jedna z tych książek, które chciałabym aby moje dzieci pokazały kiedyś swoim dzieciom.

Papiernik – co to? kto to?

Tytułowy Papiernik to osoba opiekująca się papierem i jego historiami. „Bo jak myślicie, skąd się biorą opowieści? (…) Myślicie, że nagle pojawiają się ni stąd, ni zowąd i pozwalają się oswoić? A skąd! Opowieści są sprytne i nie tak łatwo je złapać. A co dopiero nakłonić do tego, żeby pozwoliły się opowiedzieć. A żeby złapać opowieść, której jeszcze nikt nigdy nie słyszał…”

Papiernik, wypuszcza rankiem swoje papierowe ptaki by złapać je następnego dnia. Wysłuchuje opowieści i szuka tych, których nikt jeszcze nie opowiedział.

Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści (do kupienia tu), składa się z czternastu pięknych i magicznych opowieści. To cudownie piękna książka, która powinna znaleźć miejsce w biblioteczce każdego dziecka, bez względu na wiek. I kolejna fantastyczna pozycja wydana dla przez Wydawnictwo Tadam.

Autorem Papiernika jest Roh Urbaniak  artysta – malarz, który, jak sam pisze „…swoją sztuką pragnę opowiadać historie, do których inspiracje czerpie ze swoich podróży, mitów, legend i szeroko rozumianej popkultury. Zależy mi, żeby każdy obraz był dla odbiorcy ekscytującą przygodą, opowieścią, którą może odkrywać i przeżywać na swój sposób”. Papiernik został nagrodzony na festiwalu Grand Prix.

Przepadłam z zachwytu

Jeszcze chyba nigdy nie miałam w rękach tak pięknie namalowanej książki dla dzieci. Detale, kolory – dzieło sztuki na każdej niemal stronie.

Moim zdaniem Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści to PIĘKNA książka z baśniowymi historiami, która uspokaja, wycisza. Idealna do wspólnego czytania i oglądania.

 

Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści do kupienie tutaj.

 

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Świat Toli
6 lat temu

Słyszałam o tej książce, też bym chciała ją mieć w moim, a raczej moich dzieci, księgozbiorze.

Kamila
6 lat temu

Wygląda bardzo ciekawie, a jeśli język opowieści jest bogaty i treść interesująca to sukces murowany !

Pau Elegancka Tracz
Pau Elegancka Tracz
6 lat temu

niezwykła historia, i te baśniowe ilustracje

3
0
Would love your thoughts, please comment.x