książki

Pani Imbir i Szkoła Elfów – magiczna opowieść o Elfach.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Chcąc, nie chcąc pochłaniają nas przygotowania. Obowiązki się piętrzą. A gdyby tak zatrzymać się na chwilę, usiąść na podłodze i spędzić kilka chwil na czytaniu pięknej, magicznej opowieści o Pani Imbir i szkole Elfów?

Nie znoszę musieć! Muszę kupić choinkę, muszę upiec pierniczki, muszę umyć okna, muszę kupić prezenty… Magia Świąt znika gdzieś pomiędzy kolejkami w markecie a straganem z choinkami.

Grudzień 2017 zdecydowanie nie jest dla nas łaskawy. Ciągle coś się przytrafia, nic nie idzie zgodnie z planem. I wczoraj wieczorem, kiedy tak sobie biegałam gdzieś pomiędzy lekarzem, próbą jasełkowego przedstawienia a domem pełnym chorych dzieci, zdałam sobie sprawę, że już dawno nie mieliśmy możliwości, aby usiąść z dziećmi i spokojnie przeczytać książkę na dobranoc (ale nie, że rozdział, a całą książkę nie zważając na godzinę).

Wieczorem, po kąpieli zasiedliśmy na dywanie opierając się na dmuchanej biedronce, owinęliśmy się kocem, by razem zanurzyć się w świecie Elfiego świata.

Pani Imbir i Szkoła Elfów 

Świeżuteńka pozycja wydawnictwa Bajkopis, swoja premierę miała 6 grudnia 2017 roku. Jak przeczytać możemy na pierwszej stronie: „Elfią historię wyczarowali: Katarzyna Zych i Natan Grech, a swoje serce w ilustracje włożyła Monika Kuropatnicka-Marciniak”. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Książka przenosi nas w świat Napapjri (koło podbiegunowe). Do krainy, gdzie śnieg jest najbielszy na świecie, gdzie reniferów jest więcej niż mieszkańców, a w podziemiach zamieszkują Elfy.

W Napapjri znajduję się też szkoła elfów, bo jak zapewne przypuszczacie, każdy Elf chce zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja. Ale zanim to się stanie, elfy przechodzą specjalne szkolenie a potem egzamin.

Opowieść zabiera nas lekcje elfgafii świata i czasu, listografii prezentowej, wstążąkologii zaplątanej czy (mojej ulubionej) lekcji świątecznego razempieczenia 🙂

Opowieść magiczna, z ponadczasowym przesłaniem. Pełna pięknych akwarelowych ilustracji, idealna na zimowe wieczory. „Najbardziej elfia z elfich historii. I choć świąteczna, to Święta są tu tylko pretekstem, by spróbować odnaleźć to co najważniejsze.

Pani Imbir i Szkoła Elfów
autor: Katarzyna Zych i Natan Grech
ilustracje: Monika Kuropatnicka-Marciniak
wydawnictwo Bajkopis
wiek: 4-6 lat

Tags:

3 komentarze

  1. Obiecałam sobie, że do końca roku nie kupię żadnej nowej książki. Nie wiem teraz, jak wytrzymam 😀

  2. Ale piękne ilustracje! Za rok będę pamiętać o tej książce 🙂

  3. Już sam tytuł mnie przyciągnął, a teraz widze jak urocza jest ksiażeczka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *