książki

Biblioteka małego człowieka. Ciekawe książki dla dzieci #4 – wakacje.

W naszej biblioteczce pojawiło się ostatnio kilka nowych pozycji. Jak zawsze w moim zestawieniu mamy nowości, ale nie tylko. Znajdziesz u nas książki zarówno dla siedmiolatka,  czterolatka jak i dla trzylatki. Jeśli jesteś ciekawa jakie ciekawe książki dla dzieci pojawiły się u nas ostatnio – zapraszam 🙂

Kolejny zestaw ciekawych książek dla dzieci.

Dlaczego oczy kota świecą w nocy

Jeżeli słyszysz w domu ciągłe pytania: dlaczego?, po co? jak ? Bardzo polecam tą książkę. Daje ona odpowiedź na całą masę dziecięcych pytań z zakresu życia zwierząt. „Dlaczego wielbłąd ma garb?”, „po co pająki snują pajęczyny?”, „kiedy zwierzęta stają się dorosłe?”, to tylko kilka pytań. Ogromnym atutem książki jest fakt, że odpowiedzi są bardzo fajnie skonstruowane – moje dzieciaki uwielbiają 🙂 Idealna lektura dla dzieci, które lubią wiedzieć więcej. I dla rodziców, którzy chcą odpowiadać na te pytania 🙂

 

Dlaczego hipopotam jest gruby

To kontynuacja „Dlaczego oczy kota świecą w nocy”. Nie zabrakło tu jak poprzednio oczywistych pytań oczywistych zdarzeń 🙂 „Dlaczego burczy mi w brzuchu, gdy jestem głodny?”, „do czego ryba piła używa piły?”, „czy zwierzęta biorą śluby?”, „czy żaba zębata ma zęby?”. Kilkadziesiąt nowych pytań i odpowiedzi.

 

Elmer i nieznajomy

Elmer i nieznajomy to kolejna nasza książka z tej serii. A seria o Elmerze – słoniu w kratkę liczy sobie kilkadziesiąt opowiadań. Elmer jest ulubieńcem przedszkolaków na całym świecie. To światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej. To opowiadania, które bawią i uczą, które pomagają odkryć talenty, docenić, budować poczucie własnej wartości. Mimo swojej prostoty Elmer jest lubiany nie tylko przez Maluchów – Starszak też lubi słuchać tych opowieści 🙂

Miasto Złotej

Początkowo przerażały mnie opisy tej książki: „horror urbanistyczny dla najmłodszych!” Ale, gdy już zaczęliśmy czytać – nie było aż tak strasznie. Książka idealna dla „starszych” dzieci, które lubią kryjówki, zabawy w chowanego, zagadki, mają bujną wyobraźnię  i nie boją się od razu wszystkiego 🙂 Jest wciągająca, chce się ją czytać do końca.

 

Pan Kuleczka Skarby

To kolejny, ósmy tom opowiadań o Panu Kuleczce i jego gromadce. Przyjaciele przeżywają  przygody: w parku, na wakacjach, w księgarni, w domu. Historyjki o rodzinie Pana Kuleczki są ciepłe, domowe, subtelne, zabawne  – idealne dla dzieciaków, które czasami potrafią się zatrzymać i pomyśleć 🙂 „Pan Kuleczka” to krótkie, kolorowe opowiadania dla dzieci w każdym wieku.

 

Mama Mu na wycieczce

To również seria. Historie o Mamie MU, czyli o pogodnej krowie i jej przyjacielu – zrzędliwym panu Wronie. Książka zawiera cztery komiksowe historie, oparte na dialogach marudnej wrony i pogodnej, odrobinę niefrasobliwej krowy. Ich przyjaźń jest… specyficzna, wywołuje uśmiech, a zachowanie skłania do refleksji o przyjaźni, dzieleniu się …

Uczucia

To naprawdę wyjątkowa książka zarówno pod względem wizualnym jak i przekazu.
Bohaterem opowiadań jest wrażliwy chłopczyk, który pokazuje nam istotę ludzkich relacji – uczucia, te, które łącza i te, które dzielą. Oczami chłopca widzimy czym jest i jak wygląda wstyd, nienawiść, ciekawość, strach, radość, samotność, tęsknota… „Dziecięce opowieści o tym, co dorośli uważają za dziecinnie proste.”
Fantastyczna książeczka interaktywna, która zaskoczy małych i dużych czytelników. Prosta, zabawna, kolorowa i przyjemna historia o zaczarowanym w żabę księciu, który potrzebuje pomocy. Bardzo przyjemna i wesoła 🙂

Hedwiga

Hedwiga to opowieść o siedmioletniej dziewczynce, która idzie do szkoły. Cieszy się z tego bardzo, bo w sąsiedztwie nie ma żadnych dzieci, więc często się nudzi. Hedwiga mieszka z dala od innych ludzi, dalej niż na odludziu. Książka to historia rezolutnej dziewczynki i jej pierwszym roku w szkole. Dowcipna opowieść o zwykłych przygodach, zwykłych dzieci. Są wpadki, są rozterki jest łobuzowanie 🙂

 

To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej

Książka idealnie na czasie 🙂 To kompendium wiedzy na temat piłki nożnej dla najmłodszych fanów, ale jednocześnie starszych dzieci. Historie o ręce Maradony, pękniętym bucie Deyny, skradzionym Pucharze Rimeta… Autorem książki jest Michał Gąsiorowski,  dziennikarz sportowy i motoryzacyjny, autor  „Od koła do Formuły 1”. Chłopaki zamykają się z ojcem na wieczorne czytanie o futbolu.

 

Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Mimo że nie przypadła do gustu moim dzieciom – są za mali, postanowiłam ją tu zamieścić, bo książka jest fantastyczna i jestem przekonana, że przypadnie do gustu moim dzieciom jak będą trochę starsi (wydaje mi się że 10-12 lat). Jak na razie ja się nią delektuję bo jest piękna, ciekawa i w końcu może uda mi się coś wypatrzeć na niebie.

PS Zawarte w tym wpisie linki kierują Cię do Ceneo (porównywarki cen), który jeśli dokonasz zakupu, wypłaci mi drobną prowizję. Nie wpływa to na cenę produktu. Robię to, gdyż sama korzystam z Ceneo aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę na rynku i myślę, że i jest to wygodne i fajne rozwiązanie. Dokonując zakupu z podanych linków, dajesz mi znać, że moja rekomendacja jest dla Ciebie przydatna. 

0 0 votes
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x